+38 (044) 597 87 77
Call-центр
Уповноважений з антикорупційної діяльності
TPL_MENU

Чи є необхідною особиста присутність дитини для оформлення їй паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

При оформленні біометричного паспорта громадянина України для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, на безконтактний електронний носій не вносяться відцифровані відбитки пальців рук, а тому можливим є надання батьками фотографій дитини, що відповідають встановленим вимогам, для внесення до заяви-анкети відцифрованого зображення обличчя шляхом сканування.

Водночас, інспектор з метою запобігання шахрайству та зниження ризику незаконного вивезення або викрадення дитини може запропонувати вам забезпечити її особисту присутність під час видачі документа, що відповідає рекомендаціям ICAO (Doc 9303 ч. 1 том 1 розділ ІІІ п. 4.8.).