Call-центр ☏ ‎(044) 597 87 77

  • Головна

Довідка про несудимість

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

ІНФОРМАЦІЯ
щодо отримання фізичними особами довідок про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України

   Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22 червня 2018 року внесено зміни до Порядку доступу до відомостей персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України. Зокрема, запроваджується два види довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України – так звану «СКОРОЧЕНА» та «ПОВНУ» довідки.

«СКОРОЧЕНА» довідка включатиме відомості про відсутність/наявність судимості.

   «ПОВНА» довідка - відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

    Такі зміни пов’язані з необхідністю диференціації інформації про особу, яка зберігається в персонально-довідковому обліку ЄІС МВС. Як правило, особа запитує довідку у випадках, визначених законодавством, зокрема, з метою працевлаштування, усиновлення, оформлення візи для виїзду за кордон, дозволу на зброю тощо. Водночас для кожної мети законодавство передбачає різний обсяг інформації стосовно особи. В одних випадках особа має лише довести, що вона не має судимості, в інших – має бути підтверджено, що особа не лише не має судимості, але й ніколи не була засуджена, навіть якщо судимість відповідно до Кримінального кодексу України була погашена чи знята. Іноді законодавство передбачає перевірку за персонально-довідковим обліком у разі притягнення особи до кримінальної відповідальності.

   Надання всього можливого обсягу інформації про особу в певних випадках може бути невиправданим та не відповідати встановленій меті обробки персональних даних, що, у свою чергу, становить загрозу порушенню конституційного права особи на захист приватного життя, визначеного статтею 32 Конституції України, а також принципів обробки персональних даних, визначених Законом України «Про захист персональних даних».

   У запиті особа повинна зазначити вид довідки: «СКОРОЧЕНА» чи «ПОВНА». Указаний реквізит у запиті є обов’язковим,  його відсутність є законною підставою для відмови в розгляді запиту.

   У довідці зазначатимуться пояснення чи стосується вона лише відомостей про відсутність/наявність судимості чи містить, окрім того, результати перевірки щодо притягнення до кримінальної відповідальності, обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

   При цьому необхідно звернути увагу, на те що в разі, якщо особа на час перевірки за персонально-довідковим обліком ЄІС МВС буде перебувати в розшуку, про це буде заначено у довідці незалежно від її виду.

   Зважаючи на викладене, з метою уникнення непорозумінь у подальшому рекомендуємо громадянам уточнювати в організаціях, установах, до яких подаються документи, якого виду довідку вони вимагають –  «скорочену», яка включатиме лише відомості про відсутність/наявність судимості, чи «повну», яка містить результати перевірки за персонально-довідковим обліком стосовно притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

   Заявник під час подання запиту особисто пред’являє посадовій особі документ, що посвідчує його особу, та надає його копію.

   У разі якщо звертається Представник, подаються такі документи: документ, що посвідчує особу Представника; оригінал та копія документа, яким уповноважено Представника; заява та копія документа фізичної особи, стосовно якої замовляється довідка.

   Відповідно до Закону України "Про захист персональних даних", наказу МВС України максимальний строк надання довідки встановлено протягом 30 календарних днів з дня надходження запиту.

   Довідка видається станом на дату здійснення перевірки фізичної особи.

   За потребою можливо замовити довідку про відсутність або наявність судимості в центрах обслуговування громадян «Паспортний сервіс». Інформація щодо замовлення довідки розміщена на сайті https://pasport.org.ua/poslugi/dovidka-pro-nesudimist

 

 

Додаткова інформація

Довідка про несудимість: 4.5/5 - 2 відгуки

Gorodok galary

© 2020 ДП "Документ"

Політика конфіденційності